איך להפסיק להיות מרושש?

אם נמאס לך להיות מרושש, הגיע הזמן להשתלט על הכספים שלך! בין אם אתה צריך לעבוד על הרגלי ההוצאות שלך, ללמוד איך לחסוך, או למצוא דרכים להרוויח יותר כסף, אתה יכול למצוא דרך להפסיק להיות שבור. בצע את השלבים הבאים כדי להתחיל לעבוד לקראת חופש כלכלי ושקט נפשי טוב יותר.

להציב מטרות

אם אתה רוצה לשנות את המצב הכלכלי שלך, אתה צריך להיות ספציפי לגבי הרצונות שאתה רוצה להשיג. חשבו איך בדיוק אתם רוצים שהכספים שלכם ייראו ומה אתם יכולים לעשות כדי להשיג את המטרות הללו.

הגדרת יעדים לטווח קצר בנוסף ליעדים ארוכי טווח יכולה לעזור לך לשמור על מוטיבציה בכך שהיא מספקת לך תחושה של הישג.

צור תקציב עבור פריטים לא חיוניים ודאג לעצמך בכל חודש. אם תחריג תקציב חודש אחד, אמור לעצמך שהתקציב שלך לחודש הבא מצטמצם כתוצאה מכך.

תפסיק להשוות את עצמך לאחרים

אם אתה מוציא מעבר ליכולת שלך כי אתה מרגיש שאתה צריך לשמור על קשר עם חבריך או להראות לאחרים שאתה יכול להרשות לעצמך אורח חיים מסוים, אתה לא עושה לעצמך טובה. תפסיק לדאוג למה שאחרים יכולים להרשות לעצמם וחשבו איך אתה יכול לחיות במסגרת האמצעים שלך.

תפסיק להשוות את הערך העצמי שלך ליכולת שלך לקנות דברים. חשיבה מהסוג הזה תגרום לכם להיות מאוד אומללים בטווח הארוך וכנראה תתקע אתכם בחובות לנצח.

שנה את הגישה שלך למוצרי צריכה. הפסיקו לקרוא מגזיני אופנה, סגנון ביתי וטכנולוגיה צרכנית ולצפות בתוכניות טלוויזיה נוצצות שגורמות לכם להרגיש רע על כך שאין לכם את פריט המעצבים, הגאדג'ט או הפריט לשיפור הבית העדכניים ביותר.

בחרו במוצרים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן, אך אל תשלמו יותר על פריטי מותג רק בגלל שהם אופנתיים.

עקוב אחר ההוצאות שלך

כדי להבין בדיוק לאן הולך כל הכסף שלך, עקוב בקפידה אחר כל שקל שאתה מוציא. אתה יכול לעשות זאת עם עט ונייר או אלקטרונית אם אתה משתמש בכרטיס לכל דבר, אבל הקפד לתת דין וחשבון על הכל. ההרגל הפשוט הזה יעזור לך להוציא בצורה חכמה יותר.

נסה לסווג את ההוצאות שלך ולצרף אותן על בסיס חודשי. לדוגמה, תוכל ליצור קטגוריות עבור מזון, דיור, תחבורה, שירותים, ביטוח, בידור וביגוד. לאחר מכן חשב איזה אחוז מההכנסה שלך אתה מוציא על כל קטגוריה. אתה עשוי להבין שההוצאות שלך בחלק מהקטגוריות הללו גבוהות מדי.

בעת רכישת פריט לא חיוני, נסה לחשוב כמה שעות תצטרך לעבוד כדי לשלם עבורו.

הקפד לתכנן גם הוצאות גדולות. לדוגמה, אם אתה משלם 2,000 ש"ח עבור ביטוח רכב פעמיים בשנה, חשב כמה זה יצא כל חודש להוצאות שלך.

כדי להבין כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא בכל יום, הפחת את ההוצאות הקבועות שלך מההכנסה החודשית שלך וחלק את הסכום הנותר ב-31.