איך להתחיל להשקיע כסף?

אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל להשקיע. השקעה היא הדרך החכמה ביותר להבטיח את עתידך הפיננסי ולהתחיל לתת לכסף שלך להרוויח יותר כסף עבורך. השקעה היא לא רק עבור אנשים שיש להם הרבה כסף פנוי. להיפך, כל אחד יכול (וצריך) להשקיע. אתה יכול להתחיל רק עם מעט כסף והרבה ידע. על ידי גיבוש תכנית והיכרות עם הכלים הזמינים, תוכלו ללמוד במהירות כיצד להתחיל להשקיע.

ודא שיש לך רשת ביטחון

להחזיק קצת כסף ברזרבה זה רעיון טוב כי (א) אם תאבד את ההשקעה שלך יהיה לך על מה ליפול בחזרה, ו-(ב) זה יאפשר לך להיות משקיע נועז יותר, מכיוון שלא תדאג. לסכן כל שקל שבבעלותך.

חסוך הוצאות של בין שלושה לשישה חודשים. קראו לזה קרן החירום שלכם, הקדישו בצד להוצאות גדולות ובלתי צפויות (אובדן עבודה, הוצאות רפואיות, תאונת דרכים וכו'). הכסף הזה צריך להיות במזומן או צורה אחרת שמרנית מאוד וזמינה מיד.

לאחר שתקים קרן חירום, תוכל להתחיל לחסוך למטרות ארוכות הטווח שלך, כמו רכישת בית, פנסיה ושכר לימוד במכללה.

למד קצת על מניות

זה מה שרוב האנשים חושבים עליו כשהם שוקלים "להשקיע". במילים פשוטות, מניה היא חלק בבעלות של עסק, חברה בבעלות ציבורית. המניה עצמה היא תביעה על מה שבבעלות החברה – הנכסים והרווחים שלה. כשאתה קונה מניות בחברה, אתה הופך את עצמך לבעלים חלקי. אם החברה מצליחה, כנראה שערך המניה יעלה, והחברה עשויה לשלם לך "דיבידנד", תגמול על ההשקעה שלך. עם זאת, אם החברה מצליחה גרוע, המניה כנראה תאבד מערכה.

הערך של המניה נובע מתפיסת הציבור לגבי ערכו. זה אומר שמחיר המניה מונע על ידי מה שאנשים חושבים שהיא שווה, והמחיר שבו מניה נרכשת או נמכרת הוא מה שהשוק ישא, גם אם הערך הבסיסי (כפי שנמדד לפי יסודות מסוימים) עשוי לרמוז אחרת.

מחיר מניה עולה כאשר יותר אנשים רוצים לקנות את המניה מאשר למכור אותה. מחירי המניות יורדים כאשר יותר אנשים רוצים למכור מאשר לקנות. כדי למכור מניות, אתה צריך למצוא מישהו שמוכן לקנות במחיר הנקוב. כדי לקנות מניות, אתה צריך למצוא מישהו שמוכר את המניות שלו במחיר שאתה אוהב.

תפקידו של סוכן מניות הוא לחבר בין קונים למוכרים.

"מניות" יכולות להיות הרבה דברים שונים. לדוגמה, מניות פרוטה הן מניות שנסחרות במחירים נמוכים יחסית, לפעמים רק פרוטות.

מניות שונות מקובצות במה שנקרא מדד, כמו Dow Jones Industrials, שהיא רשימה של 30 מניות עם ביצועים גבוהים. מדד הוא אינדיקטור שימושי לביצועי השוק כולו.