כיצד להתכונן לקריסה כלכלית?

קריסה כלכלית פירושה התמוטטות של הכלכלה הלאומית. הוא יאופיין בירידה ארוכת טווח בפעילות הכלכלית, הגברת העוני ושיבוש הסדר החברתי, כולל מחאות, מהומות ואולי אלימות. במקרים מסוימים, הקריסה הזו תהיה דומה למיתון עמוק, כשהחברה עדיין מתפקדת כרגיל (רק עם יותר עוני). עם זאת, זה יכול להיות הרבה יותר גרוע. כדאי להתכונן לגרוע מכל, אך להתאים את פעולותיכם לחומרת הקריסה בפועל. ניתן להתכונן לקריסה כלכלית על ידי היערכות פיננסית, הצטיידות בדברים החיוניים ומעקב אחר המדדים הכלכליים.

התחל קרן חירום

אם אתה חי תלוש משכורת ואתה מאבד את עבודתך במהלך קריסה כלכלית, אתה נמצא בסיכון לאבד את ביתך ולחיות בעוני. זה לא יהיה קל למצוא עבודה אחרת ולהחליף את ההכנסה שלך. המטרה שלך צריכה להיות לחסוך מספיק כדי לכסות שישה חודשים של הוצאות בקרן החירום שלך.

שמור את קרן החירום שלך נפרדת מחשבון העובר ושב שלך כדי שלא תתפתה להשתמש בכסף. שים אותו בחשבון בעל סיכון נמוך, נושא ריבית כגון חשבון חיסכון, חשבון שוק הכסף או תעודת פיקדון.

מצד שני, קריסה כלכלית מוחלטת תותיר אותך ללא יכולת לגשת לחשבון הבנק שלך, בגלל קריסת המערכת הפיננסית. בנוסף, הכסף שלך עשוי להיות חסר תועלת או מופחת מאוד. שקול לאגור סחורות אחרות שאתה יכול להחליף איתם בקריסה כלכלית, כמו אלכוהול, מתכות יקרות (זהב וכסף) ודלק.

שמור תמיד מזומן

תלוי איפה יש לך את זה, כסף בקרן החירום שלך עשוי להיות קשה לחסל. אג"ח, למשל, חייבות להימכר, והשקעות אחרות כמו CD's עשויות לגבות עמלות עבור משיכה מוקדמת. כמו כן, אם יש לך חשבון חיסכון בבנק מקוון במקום במוסד פיזי, ייתכן שיחלפו מספר ימים למשוך את כספך. חשוב שיהיה לך מזומן שתוכל לגשת אליו בקלות. זה יכול לקדם אותך במצב חירום עד שתוכל לגשת לכסף בקרן החירום שלך.

יצירת מקור הכנסה נוסף

התחל עסק ביתי כמקור הכנסה שני. אם תאבד את העבודה שלך בגלל קריסה כלכלית, זה עלול להיות קשה או אפילו בלתי אפשרי למצוא עבודה אחרת. מקור הכנסה חלופי יכול לעזור לך לשמור על ביתך ולהימנע מעוני. בחר את הרעיון העסקי שלך על סמך כישורים שיש לך ודברים שאתה נהנה לעשות. בנוסף, חישבו על מידת הסבירות שאנשים יזדקקו לשירותים הללו בקריסה כלכלית; אנשים עשויים להזדקק לצרכים בסיסיים כמו מים נקיים או מזון יותר ממה שהם צריכים מעצב פנים.

לספק שירותים לאנשים בבתיהם, כגון ניקיון בתים, ארגון הבית, הכנת ארוחות או עיצוב פנים.

מכור מוצרים שאתה מייצר, כגון מאפים, ביגוד בהתאמה אישית או תכשיטים.