איך להיות חכם עם כסף?

להיות חכם בכסף לא חייב להיות כרוך בהשקעות בסיכון גבוה או שיש עשרות אלפי שקלים בבנק. לא משנה מה המצב הנוכחי שלך, אתה יכול להיות בעל ידע כלכלי יותר בחיי היומיום שלך. התחל בבניית תקציב שיעזור לך להישאר בהישג ידך ולתעדף את היעדים הפיננסיים שלך. אז אתה יכול לעבוד על פירעון החוב שלך, לבנות את החסכונות שלך ולקבל החלטות הוצאות טובות יותר.

הגדר את היעדים הפיננסיים שלך

הבנה לקראת מה אתה עובד תעזור לך לבנות תקציב שיענה על הצרכים שלך. האם אתה רוצה לשלם את החוב? האם אתה חוסך לרכישה גדולה? האם אתה רק מחפש להיות יותר יציב כלכלית? זהה את סדרי העדיפויות העליונים שלך כדי שתוכל לבנות את התקציב שלך כך שיתאים להם.

לדוגמה, אתה יכול להגדיר יעד לחסוך 10% מההכנסה שלך.

עבור יעד חיסכון אגרסיבי יותר, לכו על כלל 80-20, שבו אתם חוסכים 20% מההכנסה שלכם.

תסתכל על ההכנסה החודשית הכוללת שלך

תקציב חכם הוא תקציב שלא מגדיל את האמצעים שלך. התחל בחישוב ההכנסה החודשית הכוללת שלך. כלול לא רק את הכסף שאתה מקבל מהעבודה, אלא כל מזומן שאתה מקבל מדברים כמו עבודות צד, מזונות. אם אתה חולק הוצאות עם בן הזוג שלך, חשב את ההכנסה המשולבת שלך כדי להבין תקציב משק בית.

עליך לשאוף שההוצאה החודשית הכוללת שלך לא תעלה על מה שאתה מביא. מקרי חירום והזדמנויות בלתי צפויות קורים, אך נסה להגדיר מטרה לא להשתמש בכרטיס האשראי שלך כדי לכסות פריטים שאינם נחוצים כאשר יתרות הבנק שלך נמוכות.

חשב את ההוצאות הדרושות שלך 

העדיפות הראשונה שלך בבניית תקציב טוב יותר צריכה להיות הדברים שצריך לשלם מדי חודש. תשלום הוצאות אלה צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך, מכיוון שהפריטים הללו אינם נחוצים רק לפעילויות יומיומיות אלא עלולים גם לפגוע באשראי שלך אם לא תשלם אותם במלואם ובזמן.

הוצאות כאלה עשויות לכלול את המשכנתא או השכירות שלך, שירותים, תשלומי רכב ותשלומים בכרטיס אשראי, כמו גם דברים כמו מצרכים, דלק וביטוח.

הגדר את החשבונות שלך בתשלום אוטומטי כדי שיהיה קל לתעדף אותם. כך הכסף יוצא מחשבונך ביום מועד פירעון החשבון. הגדר תשלום אוטומטי רק אם אתה בטוח שיהיה לך מספיק כסף בכל חודש כדי לשלם את החשבונות הללו במלואם.

קחו בחשבון את ההוצאות הלא חיוניות שלכם

תקציבים עובדים בצורה הטובה ביותר כשהם משקפים את חיי היומיום שלך. תסתכל על ההוצאות הרגילות והלא חיוניות שלך, ובנה אותן בתקציב שלך כדי שתוכל לצפות את ההוצאות שלך. אם אתה קונה קפה כל בוקר בדרך לעבודה, למשל, תכניס את זה לתקציב שלך.